Safhenegar
رادان ، راهکارهاي يکپارچه سازماني

شناسايی و طبقه‌بندی كالا

شناسايي و طبقه بندي كالا

با گسترش بازار فروش و افزایش تنوع محصولات تولیدی سازمانها ، بالطبع دامنه مواد اولیه  مصرفی ، قطعات یدکی و ملزومات رو به افزایش میگذارد. معمولاٌ پروسه شناسایی و تعریف کالاهای جدید بصورت غیر متمرکز و توسط واحدهای درخواست کننده کالا صورت میپذیرد و بعد از مدتی سازمان خود را با فهرست بلند بالایی از اقلام و کالاهای مختلف بدون برخورداری از نظم و ساختار مناسب می بیند.

 این مشکل هر چند ساده و تا حدی طبیعی فرض میشود ولی در فرآیندهای مختلف سازمان مشکلات گسترده ای ایجاد کرده و باعث اتلاف وقت و هزینه زیادی میگردد. مواردی از قبیل وجود کالاهای تکراری ، راکد شدن برخی از اقلام کالایی در انبار بدلیل عدم مدیریت کالاهای جایگزین ، عدم یکپارچگی در فرهنگ نامگذاری کالا در واحدهای مختلف سازمان برخی از فهرست گسترده این مشکلات میباشد.

   

شرکت رادان بنا به تجارب گسترده اجرایی خود و با درک اهمیت این موضوع سیستم شناسایی و طبقه بندی کالای خود را با امکانات گسترده و منحصربفرد طراحی و بعنوان یکی از ماژولهای مهم زنجیره تأمین کالا در اختیار جامعه محترم صنعتی و بازرگانی قرار داده است.

 

شناسايي و طبقه بندي كالا

با راه اندازی سیستم فوق عملیات نامگذاری و نیز کدگذاری کالاها از حالت دستی خارج گردیده و توسط سیستم بصورت خودکار انجام میشود. این امر ضمن جلوگیری از اعمال سلیقه های شخصی و نیز ایجاد کالاهای تکراری ، باعث مستندسازی مهندسی کالا در مجموعه و نیز حفظ و تداوم آن  مستقل از تغییرات پرسنلی خواهد شد.

شناسايي و طبقه بندي كالا 

نمودار زیر گردش فرآیندهای اصلی سیستم شناسایی و طبقه بندی کالا و نحوه ارتباط و تقدم و تأخر آنها  را با یکدیگر نشان میدهد :

 شناسايي و طبقه بندي كالا 


 

 

تجربیات موفق

نرم افزار مالی و حسابداری نرم افزار مدیریت تولید نرم افزار خدمات پس از فروش نرم افزار مدیریت انبار