برای آینده ای بدون Internet Explorer آماده شوید

شنبه, 03 مرداد 1394 ساعت 13:23

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

 

 

IEدر حال خروج از صحنه ی رقابت است، برای سازندگان خدمات وب و متخصصین IT زمان آن فرا رسیده است تا به وب مدرن مهاجرت نمایند. برای سال های متوالی سازمان های IT به اینترنت اکسپلولر که مرورگر استاندارد تلقی میشد، وابسته بودند. ولی این مرورگر هر روز بیش از پیش از سازگاری با HTML مدرن فاصله می گرفت. با رشد روز افزون دستگاههای قابل حمل و با محبوب شدن مکینتاش، ویژگی هایی چون ActiveX و Java از این مرورگر تبدیل به زنجیر هایی شدند که مانع از اجرای برنامه های گران بهای به روز بر روی دستگاه های موبایل و دستگاه های بین پلتفرمی می شدند. تفاوت های سازگاری میان یک نسخه از IE با دیگری این به روز رسانی ها را حتی دشوارتر ساخته اند.

مایکروسافت سال های طولانی را صرف ترغیب شرکت ها برای انتقال به جدیدترین نسخه ی IE نموده است. در عوض استفاده از Google Chrome، Apple Safari و Mozilla Firefox افزایش پیدا کرده تا جایی که بسیاری از شرکت ها از IE برایمصارف قدیمی و از Chorme برای مصارف مدرنشان استفاده می کنند.            

پس اکنون مایکروسافت یک قدم تازه برای ویندوز ده بر داشته است و این قدم معرفی یک مرورگر جدید با نام Edge است (اسم رمز این پروژه، پروژه ی Spartan) است، که از شر تکنولوژی های قدیمی راحت شده و از بسیاری از ویژگی های HTML مدرن پشتیبانی می کند. این مرورگر موتور رندر HTML ترایدنت (Trident) را با تمرکز بر روی مشخصات HTML به روز ساخته و بسیاری از ویژگی های قدیمی را حذف نموده است. می توان گفت که این مرورگر کروم یا سافاری مایکروسافت است.
با ارایه ی ویندوز 10 و با امیدی که این شرکت نسبت به جایگزینی ویندوز XP، Vista، 7 و 8 با این ویندوز جدید دارد، به نظر می رسد که قرار است نسخه های نا توان و پرخطای IE را دیگر نبینیم. موتور رندر قدیمی Trident هنوز هم برای IE11 موجود خواهد بود ولی اگر ویژگی های پیش فرض ویندوز 10 را دستکاری نکرده باشید، Edge مرورگر پیش فرض این ویندوز است. واضح است که IE11 هنوز هم به منظور فراهم آوردن بستری مناسب برای انتقال بر روی ویندوز 10 در نظر گرفته شده است. ولی به نظر می رسد که عمر آن طولی نخواهد کشید.

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین ویرایش در دوشنبه, 27 فروردين 1397 ساعت 13:28
طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن