مديريت انبار

 

 

   

نرم افزار مدیریت انبار: انبار قلب تپنده یک شرکت کالا محور است. حتی در بسیاری از شرکتهای خدماتی ، بازرگانی و مهندسی نیز انبار نقش تعیین کننده ای در ایجاد نظم و انظباط سازمانی بازی می کند . نقل قول معروفی است که میگوید " اگر قصد خرید شرکتی دارید و فرصت زیادی برای بازدید فیزیکی از آن مجموعه را ندارید حتماٌ سعی کنید انبار آنرا بازدید کنید."

 

SCM 101

 

 

اهمیت نرم افزار مدیریت انبار

تمامی فعالیتها و فرآیندهای اصلی و حتی جانبی سازمان بگونه ای با سازمان انبار در ارتباط است. فروش ، تولید ، تدارک ، لجستیک و تأمین ، فعالیتهای جاری و عملیاتی کارکنان و بسیاری از موارد دیگر ، همگی در دامنه ارتباطات نزدیک با انبار قرار میگیرند. پس اگر سازمان پویا ، پیشرو و منظبط میخواهیم ، بدون شک نیاز به انباری منظم ، چابک و سازمان یافته خواهیم داشت. 

اداره کردن انبار کار بسیار دشواری می باشد زیرا نقش مهمی در اقتصاد سازمان ها دارد و قسمت عظیمی از دارایی های یک مجموعه در آن قرار دارد. انبار داری شامل کلیه فعالیت هایی است که برای آماده سازی، حفظ، تحویل و توزیع کردن کالاهای مورد نیاز سازمان ها انجام می شود. مدیریت کردن این بخش بسیار مهم بوده و به همین دلیل برای کمک به اداره آن سازمان ها همواره به دنبال روشی بوده اند تا بتوانند بهترین راهکار مدیریت را با کمترین هزینه ارائه کنند.

 ویژگی نرم افزار مدیریت انبار

ویژگی نرم افزار مدیریت انبار، آن را برای استفاده هدفمندتر کرده است. نرم افزار مدیریت انبار اطلاعاتی دقیق و کامل از وضعیت انبار، موجودی، هزینه ها، سفارشات و ... دارد و برای پیشگیری از کمبود های انبار برنامه ریزی دقیقی انجام می دهد. سپس آن را در اختیار مدیر سازمان می گذارد و به آن ها در مقابله با اتفاقات غیر قابل پیش بینی و رساندن کالای مورد نظر مشتری در کوتاه ترین زمان ممکن کمک می کند.

 نرم افزار مدیریت انبار باید برای استفاده کاربر راحت و قابل کنترل باشد و همچنین امکان ثبت ورود و خروج و صادر کردن انواع فاکتور ها را داشته باشد که بتوان به وسیله آن به اقتصاد سازمان کمک کرد و همچنین از مزایایی مانند صرف هزینه کم در تهیه کالا ، جلوگیری از کاهش کالا در انبار ، ارائه گزارش از وضعیت در هر لحظه ، جلوگیری از وقفه کاری و ... را دارا می باشد.

 

 

 

GEN 102

 

سیستم مدیریت انبارهای رادان بعنوان یکی از سیستمهای مادر در مجموعه نرم افزارهای برنامه ریزی منابع سازمان رادان ایفای نقش می نماید. نرم افزار مدیریت فضاي انبار هم از این دست می باشد. بر این اساس در  طراحی سیستم فوق تمامی ارتباطات با سیستمهای عملیاتی خصوصاٌ فروش ، تولید و تأمین بخوبی مد نظر قرار گرفته و بصورت کامل پیاده سازی گردیده است . بگونه ای که مجموعه انبارهای سیستم رادان در یکپارچگی کامل با سیستمهای فوق قرار داشته و کلیه عملیات  مقداری کالا را مدیریت می نماید. در عین حال بر مبنای ساختار ماژولار سیستمهای رادان امکان استفاده مستقل نیز از سیستم مزبور برای سازمانها مقدور میباشد.

مديريت انبار 

همانگونه که در نمودار بالا مشاهده میگردد کلیه فعالیتهای مرتبط با نرم افزار مدیریت انبار شامل تحویل کالا ، دریافت کالا ، قیمت گذاری کالاها ، انبارگردانی و نیز ردیابی کالاها در سیستم رادان پیش بینی و پیاده سازی گردیده است.

 

 

 

GEN 103

نظر به اهمیت مدیریت انبار رادان در فرآیند تجاری سازمانها در طراحی سیستم مديريت زنجيره تامين رادان با بهره گیری از تجارب صاحبنظران فن و نیز دیدگاههای مشتریان محترم نکات کلیدی ویژه ای مد نظر قرار گرفته است. اهم این مزیتها عبارتند از : 

 

 

   
   • يكپارچگي در چرخه تأمين با سيستمهاي برنامه‌ريزي توليد (MRPخريد و فروش
   • امكان دريافت اتوماتيك اسناد درخواست هاي كالا و درخواست خريد صادر شده توسط سيستم برنامه ريزي تولید
   • امكان دريافت اتوماتيك اسناد درخواست هاي كالای صادر شده توسط سيستم مدیریت فروش
   • کنترل مقادیر تحویل شده از سفارشات فروش تا سقف قرارداد و جلوگیری از تحویل کالاها یا مقادیر مازاد
   • امكان تعريف انواع اسناد انبار
   • تعيين روشهاي قيمت گذاري هر نوع سند توسط كاربر
   • امكان قيمت گذاري اسناد انبار به تفكيك انبار، طبقات كالا و در دوره هاي زماني مشخص
   • امكان رزرو كالا براي سفارشات يا پروژه هاي خاص
   • پشتيباني كامل از عمليات پايان دوره شامل عمليات انبارگرداني، بستن حسابها و انتقال موجودي
   • امكان رديابي و صدور تگ شناسايي (باركد) براي كالاهاي وارده و صادره از انبار اعم از مواد اوليه و محصولات نهايي (جهت پوشش دهي به الزامات سيستمهاي مديريت كيفيت ISO/TS )
   • صدور خودكار شماره سريال ساخت محصولات در زمان ورود به انبار محصول و ثبت اطلاعات خروج محصولات از انبار به تفكيك سريالهاي ساخت (جهت پوشش دهي به نيازهاي واحد خدمات پس از فروش و الزامات سيستمهاي مديريت كيفيت ISO/TS )
 

 

 

 

 

 GEN 105

 

نمونه ای از فرمها و گزارشات سیستم  مدیریت انبارها را در زیر ملاحظه میفرمایید.

 

مديريت انبار مديريت انبار مديريت انبار
مديريت انبار مديريت انبار مديريت انبار

 

 

 

GEN 106

 

مديريت ارتباط با مشتري CRM

 

 

 

 

 


mortabet 5
      
                 
   خدمات پس از فروش     حسابداري مالي    مديريت فروش    مديريت فضاي انبارها   
                 
   CRM 107   FRM 101   CRM 106   SCM 105   
   
   ASM COM JPEG 12    FRM 01 resize    SMS JPEG 6  

WMS 10

 
 

 

 


نرم افزار مدیریت انبار 

1

2

3

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن